New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Chcete obočí bez starostí? Víme, jak na to

Tvar, hustotu i odstín můžete mít na jedničku. Chcete-li však obočí pár týdnů vůbec neřešit, dopřejte mu laminaci.
Martina Polachová
——
10. prosince 2021

Foto: Shutterstock

Od trendu absolutní přirozenosti obočí jsme se za poslední dobu přesunuli k určité výstřednosti, jakou je laminace. Technika sama o sobě extravagantní není – jedná se o usměrnění, zvýraznění chloupků, a hlavně o jejich trvalé zafixování – ovšem rozčepýřený, peříčkový efekt, který se s touto metodou aktuálně často spojuje, rozhodně neotřelý je. 

Nespornou výhodou je, že i méně husté oblouky chloupků mají šanci působit poměrně výrazně a objemně. Naopak nevýhodou, která se může objevit u citlivého typu pleti, je podráždění nebo zarudnutí pokožky v blízkosti obočí. Jinak je tato procedura nanejvýš příjemná a bezbolestná. Navíc, jakmile se chloupky pozvednou a zafixují, nastává minimálně na měsíc klid od jakýchkoli úprav.

Jdeme na to 

Jak laminace probíhá? Zatímco odpočíváte, kosmetička obočí změkčí, aby se dalo snáze tvarovat (funguje to na podobném principu jako trvalá), následně chloupky vyčeše do požadované formy a zafixuje. Ochranná vrstva pak chrání nejen před negativními vlivy zvenčí, jako je vítr, mráz či slunce, ale také lépe uchovává odstín. 

Jedinou podmínkou, kterou je nutné dodržet, je vyhnout se příštích 24 hodin kontaktu s vodou, krémy nebo pobytu v sauně či páře. 

Také se hodí chloupky průběžně hydratovat a cca po 4 týdnech proceduru zopakovat.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu