New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Chcete mít krásné dlouhé vlasy? Poradíme vám, jak na to

Lesklé dlouhé zdravé vlasy, které budou vaší chloubou. Kdo by si to nepřál. Někdy ale realita trochu pokulhává, a tak hledáme rady, kde se dá. My jsme pro vás dali dohromady několik námi osvědčených tipů.
Eva McMahon
——
3. června 2021

Foto: archiv Instagramu @pilo_ecoluxe

Jestli patříte mezi ty, kteří chtějí, aby vaše vlasy trošku poporostly, ale stále se moc nedaří, tyhle tipy vám vaše vysněné centimetry určitě dodají.

Jak to často v péči o tělo bývá, je třeba začít u stravy. Důležitá je vyváženost jídelníčku a poté následuje správná péče. Vaše vlasy potřebují dostatek živin a hydratace a také nesmíte zapomenout na zastřihovaní konečků. Je třeba se vyhnout zbytečnému lámání vlasů, které vám k vytoužené délce rozhodně nepomůže. Dále doporučujeme omezit používaní fénů a hlavně dalších stylingových tepelných nástrojů a zas a znovu hydratovat. Dávejte si pozor i při česaní mokrých vlasů, které jsou k lámání velmi náchylné. Snažte se používat kvalitní hřebeny a buďte na vaše lokny šetrní.

Mezi naše tipy určitě patří hedvábný polštář, který omezí ono lámaní a také cuchání vlasů. Znáte ta rána, kdy se probudíte jako Racochejl? Je na čase se jim začít vyhýbat. A poděkují vám nejen vaše vlasy, ale i pleť, a tak zabijete dvě mouchy jednou ranou. Je prokázané, že dlouhodobé používaní kvalitních hedvábných polštářů vašim vlasům prospívá. Nás zaujal luxusní a velmi šik povlak od české značky Pilō, která se prodává jak u nás ve Fann parfumerii, tak ve vybraných luxusních zahraničních obchodech ve Francii, Rakousku, Německu či Itálii. V Pilō si také můžete pořídit hedvábné gumičky do vlasů, které fungují na stejném principu. Jde o to vlasy zbytečně nezatěžovat a používat šetrné produkty a materiály.

Výborně fungují také kvalitní vitamíny na vlasy. I když jíte zdravě a vyváženě, intenzivní vitamínová kůra může pouze pomoci, a to dokonce ve velmi krátké době. Vlasy porostou rychleji, získají na síle a také lesku. Jeden z nejdůležitějších vitamínů, které vaše vlasy potřebují, je biotin. Pokud ale investujete do vitamínů, které jsou speciálně navrhnuty na růst vlasů, uděláte nejlépe. Na trhu je spousta fantastických produktů. My máme skvělou zkušenost s vitamíny Venira, ty nabízí komplexní péči o pleť, vlasy a nehty a jsou k dostání ve formě prášku s kolagenem či jako tablety. Volba už je jenom na vás.

Do své beauty rutiny také zařaďte masáž pokožky hlavy ricinovým olejem. Trh je plný podpůrných sér na růst vlasů či olejů, které samozřejmě poslouží velmi dobře. K podpoře růstu vám ale zcela postačí 100% ricinový olej, který je cenově dostupný a má fantastické výsledky. Ony dražší produkty jej většinou obsahují tak či tak, ale organický ricinový olej poslouží výborně. Jestli chcete intenzivní růst vašich vlasů, je třeba si olej denně vmasírovat do pokožky hlavy. Tím pádem ji nejen prokrvíte, ale také svým vlasům dodáte potřebné živiny a výsledkem budou přibývající centimetry. To bohužel znamená i denní umývaní vlasů, což je trošku v rozporu s rychlým růstem, ale tuto kůru máme vyzkoušenou a funguje.

Jak vidíte, i v případě růstu vlasů se jedná o komplexní přístup a také o péči o vaše tělo. To vám vždy poděkuje, pokud ho budete hýčkat, jak už zevnitř, tak z venku a vaší odměnou budou nejen krásné, delší a kvalitnější vlasy.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu