New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Beauty secrets nejkrásnějších českých žen

V rámci Wellness Day v Mandarin Oriental jsme měli možnost se u sklenky kolagenového drinku s guave zeptat slavných žen tête-à-tête, jaký je jejich recept na krásu…
Oli Egler
——
8. června 2022

Foto: Vojtěch Veškrna

Včerejší akce v hotelu Mandarin Oriental se nesla v přítelské atmosféře – příjemná hudba, dobré jídlo, bohatý program a spousta zajímavých hostů, mezi kterými byly i přední české návrhářky Beata Rajská a Klára Nademlýnská nebo modelky Eva Klímková, Bára Podzimková a Denisa Dvořáková. Nechyběli ani podnikatelé a stylisté Filip Vaněk a Daniela Pilná a influencerky jako Markéta Dlouhá Márová, Alex Sedláčková, Eliška Chomistek. Právě ti se s námi podělili o své beauty recepty.:

Jaký je váš oblíbený druh aktivního odpočinku?

Markéta Dlouhá Márová: Miluju vše, co je spojeno s mořem – plavání a potápění. To však nejde dělat v Čechách, takže když jsem tady, tak třeba ráda běhám, nebo se oddávám „suchým” sportům.

Denisa Dvořáková: Moc ráda běhám. Pustím si vždy hudbu do uší, a krásně si tím pročistím hlavu. Co se ale nejlepší relaxace týče, tak to je pro mě procházka s mým pejskem. 

Eva Klímková: Jezdíme se sestrou do přírody na východy slunce. Vždycky brzy vstáváme, zabalíme si snídani a čaj, dojedeme někam na hezkou vyhlídku, a už jen čekáme. Je to skvělé, protože vás to nabije energií na celý den! 

Beata Rajská: Pro mě jsou sporty jako golf nebo lyžování skvělé na soustředění, čímž si efektivně pročistím hlavu. Nejraději jsem ale u moře a u sluníčka, a čtu si knihy – ty nám totiž otevírají další životy. 

Bára Podzimková: Já mám ze všeho nejradši surfování, ale to nejde dělat v Praze, takže se s přítelem snažíme vyrážet k oceánu kdy to jen jde. Doma mám ale také moc ráda jógu nebo kolo.

Máte oblíbený beauty rituál pro pleť nebo tělo?

Eliška Matějková: Pro mě jsou to rozhodně masáže obličeje, které si dopřávám regulérně.  

Alex Sedláčková: Nejraději mám obličejovou masáž kamenem gua sha, ale mám moc ráda i balijskou masáž celého těla, která kombinuje různé druhy masážních technik. Dopřává mi pocit pohody a klidu, a je to skvělý druh relaxace. 

Eliška Chomistek: určitě masáž obličeje kamenem gua sha. Je skvělá na mimické vrásky kolem rtů ale i na krk, který často mnozí zanedbávají, ale i o něj je potřeba se starat. Miluju také masky, které si dávám klidně i přes noc. Ráno se pak probudím s krásnou, zářivou pletí. 

Denisa Dvořáková: Teď jsem vyzkoušela thermolifting, a moc se mi to líbilo! Jinak občas chodím na kosmetiku, ale to možná jednou za dva roky. 

Eva Klímková: Miluju obyčejnou sportovní masáž celého těla, během které si krásně odpočinu a uvolním všechny svaly v těle.

Podlehla jste v minulosti nějakému trendu, kterého dnes litujete?

Eliška Matějková: Bohužel jsem si v 6. třídě vytrhala obočí na tehdy velmi moderní, tenkou linku. Naštěstí mi to dorostlo zpět, ale nebylo to něco, na co jsem pyšná. 

Klára Nademlýnská: Ve 14 jsem si udělala trvalou, protože to byl trend, a protože jsem chtěla mít krásné lokny. To se mi vymstilo – vypadala jsem totiž jako pudlík, a už bych si to v životě nenechala udělat. 

Beata Rajská: Já jsem ta generace, která nosila džíny mrkváče a i propadla trvalé. Můj syn mi proto často říká, že jsem měla velmi traumatické mládí, jelikož jsem měla květák na hlavě a mrkve na nohou.

Máte nějaký beauty hřích, který byste dělat neměly, ale nemůžete si pomoct?  

Eliška Matějková: Dělat by se to rozhodně nemělo, ale jednou za čas si nějaký ten pupínek vymáčknu. 

Markéta Dlouhá Márová: Já miluju sluníčko, a dopřávám si jej často a ve velké míře. Pochopitelně ale také nezanedbávám SPF.

Eliška Chomistek: Vím že spoustu lidí se třeba na noc neodlíčí – já můžu mít i 6 promile, ale nikdy nevynechám svou večerní péči, takže za mě ne.

Denisa Dvořáková: Byť vím, že je to špatně, ale s bílým pupínkem nemůžu jít do společnosti, proto se neubráním nutkání jej odstranit. 

Máte nějaký tajný beauty hack z ledničky? 

Eliška Matějková: Ne, žádné jídlo na sebe rozhodně nedávám! (smích)

Markéta Dlouhá Márová: Já používám bílý jogurt – je to skvělá maska na obličej, a dopřávám si ji tak jednou za dva týdny. Je to super! 

Eva Klímková: naprosto skvělé je avokádo – dávám si jej na pleť a hlavně na vlasy, nebo také med. Ten používám jak na vlasy, tak i pleť a i celé tělo!

Beata Rajská: Má lednička je vždy vybavena gelovými polštářky na oči nebo chladivými masky pro nějaké nečekané případy!   

S čím v rámci beauty rutiny nejčastěji zápasíte?

Alex Sedláčková: Zápasím s pupínky. Mám totiž moc ráda sladké, a proto když zhřeším, má to své následky. 

Eliška Chomistek: Pro mě jsou to kruhy pod očima a mimické vrásky kolem rtů a na čele, ale také i na krku. Řeším to proto masážemi gua sha a také si dopřávám hodně spánku a piju hodně vody. 

Čemu jste ve své rutině dali sbohem?

Eliška Matějková: Dříve jsem používala čistící kartáče, ale místo toho jsem zvolila pleťový exfoliant P50. 

Bára Podzimková: Já jsem dřív používala velké množství produktů naráz, ale rozhodla jsem se, že méně je více, proto si teď vystačím jen s dobrým cleanserem a hydratačním krémem. 

Eliška Chomistek: Ze své rutiny jsem zcela vyřadila micelární vody, levnou kosmetiku a také tu s obsahem alkoholu. Tím, že mám velmi citlivé oči jsem raději vsadila na dvoufázové odličovače, které jsou uzpůsobeny pro ty, co mají puffy eyes jako já.  

Denisa Dvořáková: Přestala jsem používat micelární vodu na odličování.  

Filip Vaněk: Každý potřebujeme něco jiného, a já jsem si dlouho hledal vlastní rutinu až jsem zjistil, že mi stačí jediný krém na den i na noc, a to je 8 hour od Elizabeth Arden. Takový jednoduchý krém je přitom naprosto skvělý na obličej i celé tělo, a já už krom něj nepoužívám nic jiného.

Je sluníčko kamarád nebo nepřítel? 

Daniela Pilná: Pro mě není kamarád, raději stín a vysoký ochranný faktor.

Markéta Dlouhá Márová: Miluju sluníčko, bez něj nedokážu být. Je to zároveň i můj beauty hřích, ale nevynechávám SPF.

Denisa Dvořáková: Já se moc ráda opaluji, ale vím, že to mojí pleti zrovna nesvědčí. Nezapomínám proto nikdy aplikovat ochranný faktor. 

Krása začíná uvnitř – jaké používáte doplňky stravy?

Daniela Pilná: Už rok používám přípravky od Cultus Lab. Ty pročišťují tělo a musím říct, že opravdu cítím rozdíl.

Eva Klímková: pro mě jsou to hlavně vitamíny. Začala jsem užívat vitamin D, který dodává potřebné látky ze sluníčka, když zrovna na obloze schází, a pak rozhodně železo.

Beata Rajská: Já nemám moc ráda prášky ani pilulky, a proto s raději dopřávám spoustu zeleniny a zdravých tuků, které má třeba avokádo. Naučila jsem se i pít hodně vody, takže raději pročišťuji tělo čistými tekutinami.

Filip Vaněk: Jím vitamíny, kolagen, magnesium, ale nedám dopustit na infuze a aminokyseliny, které se dávají před transplantací orgánů, aby tělo vyrobilo co nejvíce kolagenu a přijalo nový orgán. Tento zázrak funguje na kůži po celém těle. Hodně věřím v sílu preparátů, které procházejí naším tělem zevnitř, ale pochopitelně je potřeba to dělat v kombinaci se správnou péčí i zevně. 

Jaký je váš oblíbený beauty produkt?

Klára Nademlýnská: Pro mě je to hyaluronové sérum. Používám jej ráno večer i během dne, když cítím, že je potřeba. Mám ráda i anti-age přípravky, protože má pleť potřebuje nyní zcela jinou péči, než když mi bylo 20. Mám ráda přírodní kosmetiku Nobilis Tilia a Klara Rott.

Beata Rajská: Pro mě je to lesk na rty od Chanel, který měl původně číslo 19. Nejen, že udělá vizuálně krásný efekt, ale také moc dobře hydratuje. Používám ho léta.

Eliška Chomistek: Určitě Bobbi Brown rose stick, a pak i její rtěnky.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu