New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Víkendové akce pro milovníky umění, filmu i (aktivního) odpočinku s bublinkami

Nevíte, kam se vydat poslední červencový víkend? Poradíme vám sedm eventů, které si rozhodně nesmíte nechat ujít.
Oli Egler
——
29. července 2022

Foto: Profimedia

Mistrovské tituly a parkurový víkend v Chuchle Areně Praha 

Již potřetí se odehraje vrcholný parkurový mítink na národní scéně, kterým je mistrovství České republiky v parkurovém skákání dětí a juniorů. V pátek zahajují první mistrovská kola ve třech kategoriích a soutěžní den uzavře utkání družstev. To bude po druhém kole ukončeno v sobotu a proběhne také slavnostní vyhlášení prvních letošních mistrů v týmové soutěži. Finálová kola pak budou vrcholem nedělního dne. Pro návštěvníky vč. rodin s dětmi je připraven rozmanitý doprovodný program, v němž bude k vidění mimo jiné i ukázka disciplíny Working Equitation, kterou v neděli předvede čerstvý účastník mistrovství světa ve Francii – portugalský jezdec a trenér Tiago Alves a jeho žákyně Lenka Šteklová. K zhlédnutí bude také parkur králíků a ukázka agility, děti si zase užijí různé atrakce. Těšit se můžete na loňské medailisty – Kateřinu Benešovou, Alberta Písaříka nebo Annu Marii Vítek, která byla loňskou mistryní v juniorské kategorii a zároveň získala bronzovou medaili na mistrovství Evropy v kategorii dětí, společně se svou sestrou Kristinou Vítek, která obsadila na českém šampionátu příčku třetí.

Art Bazar na Pragovce 

V sobotu si příznivci umění budou moci pořídit kusy od nezávislých tvůrců, jako je Pavel Trnka, Lawrence Wells, Martina Trojanová, Veronika Landa, BARVOLAM, Oldřich Navrátil, Martin Vála, Ondřej Meduna, Zuzana Růžičková, Markéta Soukupová a mnoho dalších. Kromě toho čeká návštěvníky bohatý doprovodný program – např. workshopy, komentovaná prohlídka, výstavy pro děti, umělecká diskuze s Lucií Nováčkovou, Kamilou Ženatou a dalšími umělci ze sekce aktuální výstavy mycelium, komentovaná prohlídka výstavy Pole v množném čísle i afterparty s DJs.

Dyzajn market Prázdniny 

Populární akce, která již nabrala desetitisíce věrných příznivců, se vrací na náměstí Václava Havla, kde i tentokrát nabídne svou autorskou tvorbu více než 170 designérů a kulinářských umělců. Těšte se na šperky, oblečení, doplňky, kabelky, batohy, porcelán, dekorace, hračky nebo papírenské zboží z České republiky, Slovenska, Maďarska, Rakouska, Německa a Ukrajiny. Akce potrvá celý víkend.

Vernisáž Hanuše Lamra 

Český šperkař Hanuš Lamr zahájí svou večerní vernisáž v Galerii Resonance na pražském Újezdě. Představí své autorské solitéry, kolekce Tilia, Pisum, Violet, nejnovější kolekci Cereal a další. Pakliže patříte k fanouškům šperků inspirovaných přírodou, nesmíte si tuto akci nechat ujít.

Letní perlení na Střeleckém ostrově a Prosecco v parku na Andělu 

O víkendu se bude hned ve dvou pražských parcích konat oslava vína a bublinek. V sobotu bude probíhat Letní perlení na Střeleckém ostrově, kde se představí ta nejlepší vína z jižní Moravy, ale i z oblasti starého a nového světa, jejichž produkci běžně neochutnáte. K degustaci bude hrát příjemná živá hudba a zážitek doplní moderní gastronomie a tematické soutěže. O den déle potrvá Prosecco v parku Portheimka vedle nákupního centra Nový Smíchov. Krom živé hudby a svěžích bublinek pro dospělé je zde připraven i program pro děti, a to v podobě sportovních aktivit, divadla a italského gelata. Na zdraví!

Kill Bill v letním kině Kasárna Karlín

Pakliže vás už nebaví Netflix & chill na gauči, můžete skloubit svou lásku k filmům a pobyt na čerstvém vzduchu. Kasárna Karlín v sobotu večer promítnou tarantinovskou klasiku, během které si zároveň budete moci vychutnat unikátní atmosféru prostoru, letní drinky a seznámit se s dalšími filmovými fanoušky.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu