New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

The Fendi Set: From Bloomsbury to Borghese

Kim Jones, kreativní ředitel módního domu Fendi, se rozhodl ve spolupráci s fotografem Nikolajem von Bismark vzdát hold britskému uměleckému a literárnímu hnutí v nové knize The Fendi Set: From Bloomsbury to Borghese. 
Tatiana Urbanová
——
9. května 2022

Fendi

Dům Fendi zahrnuje historii lemovanou inovativními návrháři a jedinečnými módními inspiracemi. Jones tuto bohatou historii zakomponoval do svých nejnovějších kolekcí i do knihy, která se stala jedinečným a komplexním zážitkem a zároveň zkušeností, jež nás učí vážit si našeho dědictví.

Pevná vazba v sobě skrývá 240 stran, na kterých se Jones věnuje historii skupiny Bloomsbury Group optikou svého prvního roku ve Fendi. Designér zde získal titul kreativního ředitele v září 2020 a svou první kolekci předvedl na jarním fashion weeku 2021. Zde položil základy pro novou éru tohoto módního domu. Nyní se očima britsko-německého fotografa Nikolaje von Bismarcka můžeme podívat na vztah mezi “jeho” pojetím Fendi a fascinací skupinou Bloomsbury, která mu je neustále inspirací a slouží jako identita jeho kolekcí.

Bloomsbury byla skupinou umělců, intelektuálů a dalších tvůrců, která vznikla v první polovině 20. století. Osobnosti jako Virginia Woolfová, Duncan Grant a Vanessa Bellová se ocitly v prostředí, kde tvořili díla, která je formovala jako kolektiv. Kniha představuje fotografie ikonických pamětihodností Bloomsbury, jako je dům v anglickém Charlestonu, spolu s klíčovými inspiracemi pro Fendi, jako je soubor haute couture v Paříži…

The Fendi Set: From Bloomsbury to Borghese by se dala rozdělit do tří partů. První z nich je předmluva herečky Tildy Swinton, která dýchne minulostí.

Druhá se odehrává v současné Paříži a představuje Jonesovu první kolekci Fendi Couture. Kolekci, kterou vynesly osobnosti módy jako Demi Moore, Kate a Lila Moss, Naomi Campbell, Cara Delevingne, Bella Hadid a Christy Turlington.

Třetí a závěrečná část teleportuje čtenáře do Říma, kde se vydají po stopách členů Bloomsbury, kteří v tomto ikonickém městě strávili nějaký čas. Anna, Silvia a Delfina Fendi modelují Jonesovu první ready-to-wear kolekci pro módní dům ve vile Medici, čímž se kruh Bloomsbury uzavírá.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu