New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Obdivujete Fridu Kahlo? Pak potřebujete tuto knihu

Mexická malířka Frida Kahlo je jednou z nejznámějších umělkyň na světě. Její kompletní dílo společně s dosud neznámými fotografiemi vydává v působivé publikaci nakladatelství Taschen.
Veronika Scattergood
——
28. července 2021

Foto: archiv Taschen

Frida Kahlo je jednou z nejobdivovanějších a nejoblíbenějších umělkyň na světě. Stala se symbolem nejen uměleckého talentu, ale i ženské síly, nezdolnosti lidského ducha, feminismu a v neposlední řadě i originálního vkusu. 

Její osobní příběh byl plný velkých i malých tragédií. Tělo pochroumané po vážné nehodě autobusu, při které si přelámala skoro celé tělo, ji omezovalo až do konce života. Nedovolilo jí normálně pracovat ani donosit vytoužené dítě. Turbulentní manželství s Diegem Riverou skončilo hořce poté, co zjistila, že jí je nevěrný s její mladší sestrou. Během cesty po Spojených státech zažívala pocity odloučení od svého milovaného Mexika. Ke konci života její poničené tělo bylo už jen troskou závislou na morfiu a alkoholu. Všechny svoje naděje, pocity, bolesti a stesky promítala do svých pláten a díky jejich autenticitě a síle osobníhu příběhu k nám její obrazy promlouvají dodnes.

Jako v galerii

Všech 152 maleb, které Frida Kahlo za svůj krátký život (zemřela ve 47 letech) vytvořila, nyní najdete na jednom místě – v knize Frida Kahlo: The Complete Paintings. Tu právě vydalo nakladatelství Taschen a kromě jejích děl do ní zařadilo i další archivní snímky, ukázky z jejích deníků a fotografie předmětů, které ji v životě provázely, jako byly například korzety, které musela většinu života nosit a sama si je pomalovávala. Jedná se o nejucelenější publikaci, která kdy této mexické malířce byla věnována. Pořídíte ji na www.taschen.com za 150 euro či ji nabízejí vybraná knihkupectví. Nahlédnout do ní můžete v galerii.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu