New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Eco friendly nábytek, který vás bude bavit

Co si dáváme do šatníku i na pleť jsme už zeleným drobnohledem podrobili, teď je čas se podívat i na nábytek a dekorace.
Tereza Spilková
——
8. prosince 2021

Foto: archiv Instagramu značky

Během pandemie nám došlo, jak důležité je se doma cítit opravdu dobře. Uvědomili jsme si, že je pro nás podstatné mít domov plný předmětů, na které se rádi koukáme a které nám také dobře slouží. Naše domovy ale rozhodně nechceme plnit jen tak něčím. Aby byl interiér opravdu dokonalý, měl by mít každý kousek nábytku i dekorace nějaký příběh, význam a potenciál do budoucna. Není to jen tak. Každý byt i dům, stejně jako náš šatník, by měl být odrazem naší osobnosti a maximálně sloužit našim potřebám. Právě nábytek s námi přece zůstává o dost déle než oblečení či kosmetika. I proto je třeba se nad každým kouskem opravdu dobře zamyslet a pořídit jen to, co si budeme chtít vzít s sebou i do našeho příštího a přespříštího domova. 

U toho však výběr kousků do našich domovů nekončí. Detox kosmetické taštičky už jsme provedli, naše šatníky se plní kousky ze second handů, vintage obchodů a kousky od lokálních tvůrců. A teď, když začínáme utrácet více i za nábytek a decor, je dobré se zamyslet i nad touto oblastí našich životů. Kvalitní nábytek vyrobený s myšlenkou na současnost i budoucnost dnes již naštěstí není těžké najít. Pro takové kousky můžete zajít třeba do vintage obchodů nebo ke značkám, které myslí jak na krásu a užitnost, tak i na budoucnost naší planety. Recyklované a recyklovatelné materiály jsou „the next big thing“ i v oblasti nábytku a dekorací.

Jaké značky nabízí ten nejkrásnější ekologický nábytek? 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu