New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Co se stane, když se spojí Mrcha a Bridgeton? Vznikne Pýcha a přemlouvání

Z červeného pokoje do prostředí zahalených kotníků míří představitelka Anastasie Steele – Dakota Johnson. Ta se divákům v nové roli představí již tento pátek, a to v rámci nového netflixového seriálu Persuasion (Pýcha a přemlouvání).
Oli Egler
——
12. července 2022

Foto: Profimedia

Po kolosálním úspěchu seriálu Bridgeton (na který navázala dokonce nejvlivnější světová make-up artistka Pat McGrath svou limitovanou kolekcí paletek pro docílení tváří à la anglická čajová růže) bylo jasné, že se na nás řítí nostalgie po staré dobré anglické klasice. A z fondu které slavné spisovatelky bychom v této době bouřlivého feminismu měli čerpat, než právě Jane Austen. První vlnu jsme pocítili už v rámci rebootu jejího slavného díla Emma, kdy si hlavní hrdinku v nové adaptaci (2020) zahrála Anya Taylor‑Joy. Ten v sobě však skrýval silně naivní pachuť filmu Clueless – a nebýt fantastického výkonu Billa Nighyho, film by zapadl na černou listinu nepovedených pokusů o modernizaci žánru.

Devadesátková interpretace slavných děl už ale pro diváka nemá dostatečné grády, a to ani s ohledem na husí kůži nahánějící hlas Allana Rickmana v roli plukovníka Brandona nebo krásnou tvář Keiry Knightley coby Elizabeth Bennet. A právě to má prý napravit Persuasion, který slibuje novou interpretaci slavného díla. 

Už hned v traileru totiž Dakota Johnson komunikuje přímo s divákem stejným způsobem jako Phoebe Waller-Bridge ve svém seriálu Fleabag (Mrcha). Zatahuje nás tak do své hlavy víc než pouze hereckými schopnostmi, které zřejmě nedovedou vyjádřit vše, co v tu chvíli hrdince leží na srdci. „Jednou jsem se málem vdala,” říká Dakota Johnson aka Anne Elliot. „Nebylo dvou duší, které by se rytmizovaly víc než já a Wentworth. A rodina mě přesvědčila, abych se ho vzdala.”

Pro ty, co viděli ukázku (nebo ti lepší z nás, kteří tuto klasiku zhtli i mimo povinný čtenářský deník) proto jistě tuší, že příběh pojednává o opětovném shledání hlavní hrdinky a její první lásky, kapitána Wentwortha. S ním se coby devatenáctiletá dívka zasnoubila, avšak kvůli tomu, že mladík neměl žádné jmění, se Anne nechala přesvědčit svou rodinou o spřetrhání svazku. O osm let později se Wentworth vrací do sousedství, nyní již coby bohatý a stále svobodný muž. Annina neutuchající láska je však tlumena její pýchou a on se zdá být chladný a nelítostný. Karty nejvíc zamíchá i nový dychtivý nápadník, který na papíře vypadá jako dokonalá partie.

Pokud je vám po chuti dojemný příběh o druhé šanci, budete jej moct sledovat již od tohoto pátku na Netflixu.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu