New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Co chystají divadelní prkna v následujících dnech a týdnech?

Nový rok je tu a kultura rozhodně nezahálí. Program divadel začíná být již nyní pestrý, stačí si vybrat!
Lucie Švábenská
——
5. ledna 2022

Foto: Shutterstock

Kultura nás obohacuje více, než si kolikrát uvědomujeme. Vždy měla důležité místo v našich životech a vždy mít bude. Některá představení přicházejí a odcházejí, jiná přetrvají i tok času jako například klasiky od Shakespeara, které nebudou chybět ani letos. Na co dalšího se můžeme těšit v blízké době? 

Romeo a Julie v podání Baletu Národního divadla

Klasika všech klasik. Asi není nikdo, kdo by příběh o zamilovaném páru z dvou znepřátelených rodin neznal. Verzí je nespočet a další nabídne již za měsíc jeviště Státní opery v Praze. Balet Romeo a Julie bude inscenován v originální kostýmní a scénické výpravě Jürgena Roseho, v detailní rekonstrukci, která je označovaná za svébytný umělecký počin. Choreografii zajistil John Cranko a hudbu složil Sergej Prokofjev. Premiéra se bude konat 10. února a reprízy Balet Národního divadla na jevišti Státní opery nabídne v několika termínech během února a poté června 2022. 

Petr Hapka a Šíleně smutná princezna ve Studiu DVA

Studio DVA bude v lednu, a to již 6. 1. od 19 hodin, hostit tradiční vzpomínkový pořad na Petra Hapku v režii Michala Horáčka. To ovšem není všechno. Pokud máte rádi pohádky a o svátcích jste jich neměli dost, můžete se radovat. Od února se do repertoáru Studia DVA vrací divadelní adaptace legendárního hudebního filmu Šíleně smutná princezna s Berenikou Kohoutovou a Janem Cinou v hlavních rolích.

Pravda versus lež v Divadle MANA

Pražské divadlo ve Vršovicích uvede dramatický příběh s kriminální zápletkou plný zvratů, ale i s dávkou humoru. Hlavní role hry Mléčné sklo se ujal Martin Dejdar a premiéra je naplánována na 4. února. Autora Marka Epsteina, známého talentovaného filmového scénáristu, inspiroval k napsání hry o světě velkého byznysu a firemních i rodinných intrik krátký novinový článek. Ten popisoval skutečný příběh matky, která nedokázala odložit nemocného syna, ale zároveň už neměla sílu se o něj starat. Kromě Martina Dejdara se ve hře představí i Máša Málková, Zbigniew Kalina, Vilém Udatný a Ondřej Černý.

Premiéry i klasiky na Letních shakespearovských slavnostech 2022

Jako je tomu již zvykem, i letos se vrací Letní shakespearovské slavnosti, a to nejen s nestárnoucími a léty prověřenými hrami, ale i s premiérou. V programu nebudou chybět Veselé paničky windsorské, Hamlet, Mnoho povyku pro nic, Zimní pohádka nebo úspěšná premiéra léta 2021 – magická komedie Bouře. Nově se však představí inscenace Macbeth v režii Jakuba Krofty.

Meda, Werich a letos i Marta na Letní scéně Musea Kampa

Letní scéna Musea Kampa je nádhernou příležitostí, jak si užít divadlo trošku netradičně. Ano, prostory divadelních budov jsou krásné a mají své kouzlo, ale to i letní scéna, kde si hru užíváte pod hvězdami. Velký úspěch zde měla jak hra Meda, tak Werich a letos nás nově čeká divadelní recitál k 80. narozeninám Marty Kubišové, který bude mít premiéru 9. června 2022. V hlavních rolích můžete vidět Bereniku Kohoutovou, či Hanu Holišovou, další postavy ztvární například Václav Kopta, Jan Cina nebo Denis Šafařík. „Těším se na připravované letní představení Musea Kampa, které bude volně inspirováno mojí kariérou. Jsem upřímně zvědavá, jak se divadelní soubor vypořádá s výběrem skladeb a s celkovým pojetím. Tak zlomte vaz!“ vzkazuje tvůrcům Marta Kubišová. 

 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu