New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Chanel pomáhá uměleckému odvětví

Francouzský dům Chanel představil program podporující nejen 10 vybraných umělců, ale také se spojil s vybranými institucemi a vytvořil speciální umělecké programy.
Lucie Švábenská
——
22. července 2021

Foto: archiv Harper's Bazaar UK 

Francouzský módní dům Chanel není pouze zdrojem nových trendů, inspirativní historie a dokonalých módních kousků. Je mnohem víc. Snaží se podporovat umělecké odvětví a nyní tomu není jinak. Rozhodl se pomoci vybraným umělcům v jejich kariéře. To však není vše. Tentokrát jsou zahrnuta i muzea a galerie. O co přesně jde? 

Chanel se rozhodl podpořit několik průkopnických umělců, především i kvůli pandemickému období, které bylo těžké pro všechna odvětví, natož pro umělce. V rámci nové iniciativy značka prostřednictvím Chanel Culture Fund podpoří 10 vybraných umělců, a navíc se spojí s vybranými mezinárodními kulturními institucemi, s nimiž vytvoří nové programy na podporu kreativního myšlení a tvoření. Mezi nimi bude například The Underground Museum v LA, GES-2 v Moskvě nebo Power Station of Art v Šanghaji. 

Deset vybraných umělců bude z oblastí hudby, tance, performance a vizuálního umění a budou muset splňovat podmínku, že ve svém oboru nějakým způsobem boří standardy. Každý z nich poté získá €100 000 na podporu své kariéry, a navíc se přidají do komunity umělců, jež navzájem spolupracují, kterou Chanel založil. Věk, národnost nebo pohlaví nemá ve  výběru vůbec žádnou roli. 

„The Culture Fund reprezentuje víru, kterou Chanel v rámci rozvíjení individuální kreativity a inovace má,“ říká Yana Peel, globální vedoucí umění a kultury domu Chanel. „Umělci přicházejí s nápady, které nám pomáhají vidět cestu vpřed. A Chanel vždy oslavoval tento vývoj.“

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu